Nieuwsbrief oktober 2016

06-10-2016
 

Koen Van den Heuvel nieuwsbrief

 

 

 
 
 

 

 

 

 

Prijsuitreiking meest ondernemingsgezinde parlementsleden

 

Vorige week donderdag mocht ik samen met mijn collega-indieners van het hinderpremiedecreet de prijs ontvangen van meest ondernemingsgezinde parlementslid, georganiseerd door het NSZ. Dit soort parlementair werk is natuurlijk waar we voor verkozen worden, maar het is altijd fijn om zo'n waardering te krijgen! 

 

Lees meer over de initiatieven die in de prijzen zijn gevallen.

 

 

Septemberverklaring

 

De Vlaamse centen worden goed geïnvesteerd! Met extra investeringen voor welzijn, onderwijs en onderzoek en ontwikkeling is er sprake van een echt kantelpunt: de jarenlange begrotingsdiscipline werpt duidelijk haar vruchten af. Maar de septemberverklaring is meteen ook een moment om onze prioriteiten van dit werkjaar voor te stellen. Onze trajecten Iedereenthuis, Koning Fiets en Klimaatkoers zijn alleszins al op snelheid gekomen. Benieuwd naar onze andere prioriteiten?

 

Lees hier de integrale reactie op de septemberverklaring.

 

 

Kiezen voor Koning Fiets

 

"Pomp 'm of smeer 'm"! Wie niet weet wat hij zich daar moet bij voorstellen, moet hier  zeker eens een kijkje nemen. Tijdens de week van de mobiliteit organiseerden tal van afdelingen een actie met 1 centrale boodschap: de fiets de plaats geven waarop hij recht heeft als koning van de weg. 

 

 

Startschot Klimaatkoers

 

We hebben dit jaar rond klimaat een vliegende start genomen.

Op 21 september vond onze studiedag Klimaatkoers plaats, waarbij tal van experten in werkgroepen de discussie aangingen met mensen van op het terrein.

Alle domeinen waar klimaat een rol speelt kwamen aan bod: energie, mobiliteit, wonen, ... noem maar op.

 

Net als onze andere trajecten is dit geen alleenstaand gebeuren. De input uit de discussies wordt meegenomen op de fractie om beleidsinitiatieven te ondersteunen.

 

 

#Iedereenthuis

 

Meer gedeelde woonvormen bieden winsten op het vlak van betaalbaarheid en levenslang wonen. Ze temperen de maatschappelijke kosten, werken weefselversterkend en zijn landschapssparend. CD&V wil daarom bekijken welke hindernissen er nog op onze weg liggen en, uiteraard, welke oplossingen we kunnen naar voor schuiven. Ook geïnteresseerd? Schrijf je dan zeker in voor 12 oktober via www.iedereenthuis.be voor onze studiedag over nieuwe woonvormen.

 

 

725 jaar Puurs

 

Wat hebben een nieuwjaarsdrink, Valentijn, een beiaard en een reuzenstoet met elkaar gemeen? De titel geeft het een beetje weg natuurlijk: ze passen allemaal in het feestprogramma voor 725 jaar Puurs. Een heel jaar lang organiseren we feestelijkheden zodat we het 725 jarige bestaan van onze gemeente kunnen vieren met al onze burgers.Ik hoop jullie alvast massaal te ontmoeten op deze evenementen. Meer informatie vindt u alvast hier.   

 

 

Aantal inbraken historisch laag dankzij ANPR camera's

 

Nog nooit waren er zo weinig inbraken in de regio Klein-Brabant als nu.

En daar zitten de 22 ANPR camera's zeker voor iets tussen.

Terwijl er in 2015 nog 234 inbraken waren, staan er eind september van dit jaar 71 op de teller. De cijfers zijn nog niet volledig, maar we kunnen zeker spreken van een enorme vooruitgang.

 

De investering werpt dus duidelijk haar vruchten af, maar ook de mensen op het terrein verdienen natuurlijk alle lof voor deze prestatie. In de krant leest u er meer over.

 

 

Sunday Shopday met modeshow

 

Afgelopen zondag was Puurs weer de modehoofdstad van Vlaanderen: tijdens de shopzondag vond er een heuse modeshow plaats waarbij onze lokale textielzaken hun nieuwste collecties op de catwalk konden laten showen.

Dat Puurs een aantrekkelijke shoppingemeente is daarmee nogmaals bevestigd.

Neem zelf een kijkje naar wat onze kledingwinkels u kunnen bieden op de website van onze gemeente.

 

 

43ste Pukema lokt tienduizenden bezoekers

 

De afsluiter van de Zomer van Puurs was er ook dit jaar weer één van formaat. Het Kerkplein was omgetoverd tot een heus circusplein. Bart Peeters, Bent Van Looy en Kapitein Winokio waren de muzikale gasten van dienst en werden zeer gesmaakt.

Op zondag stond ook nog Puurs Pruuft op het menu.

Het resultaat?

 

Tienduizenden mensen van de hele regio hebben kunnen proeven van Puurs als een echt belevingscentrum. Kon u er zelf niet bijzijn? Snuif dan hier de sfeer op door de foto's te bekijken.

 

 

 

Welkom bij CD&V. Onze websites maken gebruik van cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren. Lees onze Cookies Policy voor meer informatie. Ons cookiebeleid en deze voorkeuren gelden voor alle CD&V-websites. Door op 'Akkoord' te klikken, ga je akkoord met de geselecteerde cookies.